خانه / آخرین آموزش های نقلی / محاسبه اقساط وام(تسهیلات) بانکی در (Excel2013)

محاسبه اقساط وام(تسهیلات) بانکی در (Excel2013)

نرم افزار اکسل در انجام امور مرتبط با حسابداری و مهندسی دارای توابع سودمند متعددی است که در بسیاری از موارد انجام کارهای پیچیده و زمان بر را برای ما ساده و سهل الوصول کرده است. از جمله توابعی که مسلماً مورد نیاز بسیاری از افراد خواهد بود ، تابع pmt  است. این تابع با دریافت اطلاعات مربوط به وام (تسهیلات)بانکی، میزان اقساط بازپرداخت را محاسبه می کند. طبیعتاً اطلاع از میزان اقساط بازپرداخت ، قبل از اقدام برای دریافت وام ، امکان برنامه ریزی بهتر مالی را برای شما مهیا خواهد کرد.


1 ابتدا مقادیر مورد نیازشامل میزان وام دریافتی، درصد سود سالانه (آنچه به عنوان سود تسهیلات عنوان می شود عموماً سود سالانه است)، زمان بازپرداخت (برحسب سال) را در خانه های مجزا وارد کنید.محاسبه اقساط وام(تسهیلات) بانکی در (Excel2013)


2در یکی از خانه های خالی با وارد کرد علامت “=” عبارت “pmt” را وارد و بلافاصله بعد از آن “)” را قرار دهید.محاسبه اقساط وام(تسهیلات) بانکی در (Excel2013)


3 برای سادگی کار برروی نشان تابع “fx” در نوار فرمول کلیک کنید تا پنجره مربوط به پارامترهای تابع “pmt” باز شود.3625-3


4 در پارامتر اول “Rate” آدرس خانه‌ای که حاوی میزان سود تسهیلات است وارد نمایید (یا برروی خانه مورد نظر کلیک کنید) سپس با فرض اینکه این میزان سود سالانه است آن را به ۱۲ تقسیم کنید تا سود ماهانه محاسبه شود.محاسبه اقساط وام(تسهیلات) بانکی در (Excel2013)


5 در پارامتر دوم (nper) تعداد اقساط وام را وارد می کنیم که در اینجا برروی خانه زمان بازپرداخت کلیک کرده و چون اقساط ماهانه مد نظر است در “۱۲” ضرب می کنیم.محاسبه اقساط وام(تسهیلات) بانکی در (Excel2013)


6 در پارامتر سوم (pv) میزان کل وام یا آدرس خانه‌ی متناظر آن را واردکرده و بعد از درج اطلاعات فوق کلید “Ok” را کلیک کنید.
نکته:پارامترهای چهارم و پنجم اختیاری است و در اینجا مورد بحث قرار نمی گیرد.محاسبه اقساط وام(تسهیلات) بانکی در (Excel2013)


7 پس از تایید اطلاعات میزان مبلغ قسط ماهانه به صورت یک عدد منفی نمایش داده می‌شود.محاسبه اقساط وام(تسهیلات) بانکی در (Excel2013)

درباره‌ی ملیکا اناری

حتما ببینید

تاپیر تماس چشمی

برای فروش بهتر، با مشترین خود ارتباط چشمی موثر داشته باشید.

برای فروش بهتر، با مشترین خود ارتباط چشمی موثر داشته باشید.   ۱ ۲ ۳ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *