خانه / آخرین آموزش های نقلی / گوجه فرنگی های واژگون

گوجه فرنگی های واژگون

گوجه فرنگی از جمله میوه-سبزیجاتی است که می توان به راحتی در منزل پرورش داد، تصور کنید در کنار پنجره آشپزخانه خود گلدان ی پر از گوجه های قرمز و آبدار دارید، با این کار علاوه بر اینکه محیط آشپزخانه تان را با طراوت و زیبا می کنید،می توانید از  گوجه های تازه و دست پرورده خودتان استفاده کنید. در این آموزش قصد داریم کمی خلاقیت چاشنی کشت و کار خود کنیم و گوجه فرنگی های واژگون پرورش دهیم.


1 در مکان مناسبی قلابی محکم بکوبید:

مکانی که برای مستقر کردن گلدان در نظر می گیرید باید از نور کافی برخوردار باشد.

گلدانی با گوجه فرنگی های واژگون


2 گیاه گوجه فرنگی تهیه کنید.

شما می توانید بوته گوجه فرنگی را از گلخانه خریداری کنید یا خودتان از قبل درون گلدانی بذر آن را کاشته و وقتی کمی رشد کرد برای این کار استفاده کنید. نحوه کاشت گوجه فرنگی در منزل را از اینجا بخوانید.

گلدانی با گوجه فرنگی های واژگون


3 از بطری شیر یا آبمیوه بعنوان گلدان استفاده کنید. بطوری را مانند شکل با چاقو یا شئی تیز به دو نیم ببرید. اطراف آن را به کمک دستگاه پانچ یا چاقو سوراخ کنید و سیمی را از درون آن عبور دهید.

گلدانی با گوجه فرنگی های واژگون


4 گیاه را از گلدان خارج کنید و به صورت وارونه از دهانه بطری وارد کنید، به طوری که برگها بیرون بطری و ریشه ها درون آن قرار گیرد. گلدانی با گوجه فرنگی های واژگون


5 خاک و کود دورن بطری بریزید و به آن آب دهید.گلدانی با گوجه فرنگی های واژگون


6 گلدان واژگون خود را مرتبا آبیاری کنید.توجه داشته باشید در روزهای اول بیشتر آبی که به آن می دهید از دهانه بطری مستقیما خارج می شود. اما با رشد بیشتر و گسترده تر شدن ریشه ها این مقدار کاهش خواهد یافت.گلدانی با گوجه فرنگی های واژگون


 

7 تا ثمر دادن گلدان واژگون خود از آن مراقبت کنید. گلدانی با گوجه فرنگی های واژگون

 

درباره‌ی فرزانه نیک فرد

فرزانه نیک فرد
وقتی داشتم از رشته کارشناسی زبان انگلیسی فارغ التحصیل می شدم، هیچوقت فکر نمی کردم دنیای من بشه IT و کامپیوتر! حالا تقریبا تمام وقت من در دنیای کامپیوتر، آموزش مجازی، گرافیک و انیمیشن می گذره!

حتما ببینید

تاپیر تماس چشمی

برای فروش بهتر، با مشترین خود ارتباط چشمی موثر داشته باشید.

برای فروش بهتر، با مشترین خود ارتباط چشمی موثر داشته باشید.   ۱ ۲ ۳ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *