بهداشت و زیبایی ناخن های پا

0

اکثر ما توجه زیادی به انگشتان پاهایمان نداریم، ساعت های زیادی پایمان در کفش است، بیشتر اوقات جوراب به پا داریم که مانع از رسیدن هوای تازه به پاها میشود و شاید هم به ب علت خستگی یا مشغله از نظافت و شستشوی منماسب انگشتان باز بمانیم. همه این عوامل بعث می شوند که پنجه پاها زشت و بعضا به رنگ قهوه ای تیره درآیند.ناخن های بلند و کثیف نیز این زشتی را دوچندان کرده و باعث از بین رفتن زیبایی و جذابیت پا می شود. از آن گذشته ، عدم رعایت بهداشت پاها، موجب رشد قارچ و باکتری در بین انگشتان و در نتیجه ابتلا به بیماری های مختلف خواهد شد. ناخن ها روی پا جلوه ویژه ای دارند و بیشتر توجه افراد را به خود جلب می کنند. بنابراین بهتر است با رعایت چند نکته ساده زیبایی آنها را حفظ کنیم.


1 ناخن هایتان را بلند نکنید. ناخن های بلند و پیچ خورده هیچ گونه زیبایی و جذابیتی ندارند. ناخن های کوتاه، تمیز و مرتبتر به نظر می رسند.

بهداشت و زیبایی ناخن های پا

 


2مرتبا ناخن هایتان تمیز کنید: برای تمیز کردن انها از برسهای مخصوص استفاده کنید. برس را به آرامی روی انگشتاه و زیر ناخنها بکشید تا علاوه بر از بین بردن پوست های مرده، زیر ناخن ها نیز تمیز شود.

بهداشت و زیبایی ناخن های پا


3پنجه پا را کاملا بشوید: اکثر افراد برای شستن سر و بدن خود از چندین شامپو و شوینده استفاده می کنند در حالی که هیچ توجهی به انگشتان پا و همچنین پاشنه و کف پا ندارند. توجه داشته باشید. در شستشوی کامل این قسمت ها نیز دقت داشته باشید و از وسایل و شوینده های مخصوص استفاده کنید.

بهداشت و زیبایی ناخن های پا


4 فضای کفشتان را خشک و خنک نگه دارید: اگر مدام کفش به پا دارید سعی کنید در صورت امکان هرازگاهی پاهایتان را از کفش خارج کرده تا در جریان هوا گرفته و درون کفش نیز خشک شود. رطوبت طولانی مدت باعث ضعیف شدن ناخن ها و شکنندگی آنها می شود. اگر پایتان زیاد عرق میکند، از داروخانه پودر مخصوص کفش را تهیه کنید و دورن کفشتان بریزید تا علاوه بر تمیز شدن فضای درون کفش، بوی نامطبوع آن نیز دفع شود.

بهداشت و زیبایی ناخن های پا


5 ابزارهای مخصوص تمیز کردن ناخن استفاده کنید: به کمک این وسیله هرگونه چرک و جرم زیر ناخن را از بین ببرید.

بهداشت و زیبایی ناخن های پا

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

فرزانه نیک فرد

وقتی داشتم از رشته کارشناسی زبان انگلیسی فارغ التحصیل می شدم، هیچوقت فکر نمی کردم دنیای من بشه IT و کامپیوتر! حالا تقریبا تمام وقت من در دنیای کامپیوتر، آموزش مجازی، گرافیک و انیمیشن می گذره!

یک نظر دهید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.