خانه / آخرین آموزش های نقلی / بهداشت و زیبایی ناخن های پا

بهداشت و زیبایی ناخن های پا

اکثر ما توجه زیادی به انگشتان پاهایمان نداریم، ساعت های زیادی پایمان در کفش است، بیشتر اوقات جوراب به پا داریم که مانع از رسیدن هوای تازه به پاها میشود و شاید هم به ب علت خستگی یا مشغله از نظافت و شستشوی منماسب انگشتان باز بمانیم. همه این عوامل بعث می شوند که پنجه پاها زشت و بعضا به رنگ قهوه ای تیره درآیند.ناخن های بلند و کثیف نیز این زشتی را دوچندان کرده و باعث از بین رفتن زیبایی و جذابیت پا می شود. از آن گذشته ، عدم رعایت بهداشت پاها، موجب رشد قارچ و باکتری در بین انگشتان و در نتیجه ابتلا به بیماری های مختلف خواهد شد. ناخن ها روی پا جلوه ویژه ای دارند و بیشتر توجه افراد را به خود جلب می کنند. بنابراین بهتر است با رعایت چند نکته ساده زیبایی آنها را حفظ کنیم.


1 ناخن هایتان را بلند نکنید. ناخن های بلند و پیچ خورده هیچ گونه زیبایی و جذابیتی ندارند. ناخن های کوتاه، تمیز و مرتبتر به نظر می رسند.

بهداشت و زیبایی ناخن های پا

 


2مرتبا ناخن هایتان تمیز کنید: برای تمیز کردن انها از برسهای مخصوص استفاده کنید. برس را به آرامی روی انگشتاه و زیر ناخنها بکشید تا علاوه بر از بین بردن پوست های مرده، زیر ناخن ها نیز تمیز شود.

بهداشت و زیبایی ناخن های پا


3پنجه پا را کاملا بشوید: اکثر افراد برای شستن سر و بدن خود از چندین شامپو و شوینده استفاده می کنند در حالی که هیچ توجهی به انگشتان پا و همچنین پاشنه و کف پا ندارند. توجه داشته باشید. در شستشوی کامل این قسمت ها نیز دقت داشته باشید و از وسایل و شوینده های مخصوص استفاده کنید.

بهداشت و زیبایی ناخن های پا


4 فضای کفشتان را خشک و خنک نگه دارید: اگر مدام کفش به پا دارید سعی کنید در صورت امکان هرازگاهی پاهایتان را از کفش خارج کرده تا در جریان هوا گرفته و درون کفش نیز خشک شود. رطوبت طولانی مدت باعث ضعیف شدن ناخن ها و شکنندگی آنها می شود. اگر پایتان زیاد عرق میکند، از داروخانه پودر مخصوص کفش را تهیه کنید و دورن کفشتان بریزید تا علاوه بر تمیز شدن فضای درون کفش، بوی نامطبوع آن نیز دفع شود.

بهداشت و زیبایی ناخن های پا


5 ابزارهای مخصوص تمیز کردن ناخن استفاده کنید: به کمک این وسیله هرگونه چرک و جرم زیر ناخن را از بین ببرید.

بهداشت و زیبایی ناخن های پا

 

درباره‌ی فرزانه نیک فرد

فرزانه نیک فرد
وقتی داشتم از رشته کارشناسی زبان انگلیسی فارغ التحصیل می شدم، هیچوقت فکر نمی کردم دنیای من بشه IT و کامپیوتر! حالا تقریبا تمام وقت من در دنیای کامپیوتر، آموزش مجازی، گرافیک و انیمیشن می گذره!

حتما ببینید

تاپیر تماس چشمی

برای فروش بهتر، با مشترین خود ارتباط چشمی موثر داشته باشید.

برای فروش بهتر، با مشترین خود ارتباط چشمی موثر داشته باشید.   ۱ ۲ ۳ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *