خانه / آخرین آموزش های نقلی / چگونه با کودک خردسال خود رفتار کنیم؟

چگونه با کودک خردسال خود رفتار کنیم؟

 


1 در برابر اشتباه کودک خونسرد باشید: تنبه بدنی به یاد می دهدکه کتک زدن روشی برای حل مشکلات است. چنانچه این عمل همراه با غضب و عصبانیت باشد، تاثیر منفی بیشتری خواهد داشت.

چگونه با کودک خردسال خود رفتار کنیم؟


2به خواب کودک توجه داشته باشید: به طور متوسط کودکان نوپا روزانه حدود ۱۰ الی ۱۳ ساعت خواب نیاز دارند.یک خواب دو ساعته در بعد از ظهر فواید زیادی بر جسم و روح کودک خواهد داشت. خستگی ناشی از بی خوابی کودک را بهانه گیر و کم حوصله خواهد کرد.

برای کودک برنامه خواب تنظیم کنید و سعی کنید حتی المقدور به آن عمل کنید، زیرا کودکان روش های مختلفی برای نخوابیدن پیدا می کنند. مواظب باشید این کوچولوهای دوست داشتنی شما را فریب ندهند.چگونه با کودک خردسال خود رفتار کنیم؟


3 در برابر کارهای خوبشان آنها را تشویق کنید و به او بگویید اگر تعداد کارهای خوب بیشتری داشته باشد به او جایزه خواهید داد.چگونه با کودک خردسال خود رفتار کنیم؟


4 حواسشان را پرت کنید: اگر کودک به سراغ اشیا و وسایل خطرناک می رود، با دست زدن، روی میز زدن (به حالت موسیقی)، بازی و یا هر روش دیگه ای که به ذهنتان می رسد حواس او را پرت کنید تا به سمت شما بیاید. اگر این ترفند کارگر نبود، او را از محیط دور کنید و با قاطعیت به او بگویید: نه! دست نزن! سعی کنید اشیای خطرناک را دور از دسترس کودک قرار دهید.

 

چگونه با کودک خردسال خود رفتار کنیم؟


5 پرتوقع نباشید: شما نباید از کودک دو ساله خود انتظار داشته باشید همانند یک بچه ۱۰ ساله رفتار کند. کودکان رفتارهای متناسب با سن خود را بروز می دهند. اینکه بخواهید کودکتان در یک کنسرت دو ساعته ساکت و آرام بنشیند و تماشا کند یک توقع غیرمنطقی و نامعقول است.چگونه با کودک خردسال خود رفتار کنیم؟


6  امنیت خاطر کودک را تضمین کنید: به کودکتان بگویید او را دوست دارید، حتی اگر او کار بدی کرده بود باز هم او را از حمایت خودتان مطمئن کنید. هرگز به او نگویید ” پسر( دختر) بدی هستی و دیگه دوستت ندارم” یا از بکار بردن الفاظ زشت نیز جدا خودداری کنید. برای تادیب کودک حالتی جدی به خود بگیرید، اما کنترل خود را از دست ندهید. اجازه دهید کودکتان درک کند در امان است و همیشه دوستش دارید.

 

چگونه با کودک خردسال خود رفتار کنیم؟


7 رفتارهای احتمالی کوک را پیش بینی کنید. اگر شرایط روتین و معمولی زندگیتان تغییر کرده است به دنبال راهی باشید تا کودکتان خسته و عصبی نشود. در این شرایط اگر کودکتان مریض، خسته یا حتی گرسنه شود ممکن است رفتارهای عجیبی از خود یروز دهد. خود را برای چنین مواقعی آماده کنید و برای جلوگیری از بدتر شدن اوضاع راه حلی مناسب پیش بینی کنید.

 

چگونه با کودک خردسال خود رفتار کنیم؟


8 رفتار و اخلاق پسندیده را از کودکی به او آموزش دهید: کودکان تقلید کنندگان قهاری هستند. آنها رفتار و کلام شما را در ذهنشان ضبط و ثبت می کنند. ادب را نسبت به سایر اعضای خانواده رعایت کنید تا آنها نیز یاد بگیرند. مثلا کلمات ” لطفا ” ، ” متشکرم” بسیار استفاده کنید و به کودکتان نیز یادآوری کنید که در کلامشان از این کلمات استفاده کنند. به او یاد دهید برای برداشتن وسایل دیگران حتما اجازه بگیرد. چگونه با کودک خردسال خود رفتار کنیم؟

درباره‌ی فرزانه نیک فرد

فرزانه نیک فرد
وقتی داشتم از رشته کارشناسی زبان انگلیسی فارغ التحصیل می شدم، هیچوقت فکر نمی کردم دنیای من بشه IT و کامپیوتر! حالا تقریبا تمام وقت من در دنیای کامپیوتر، آموزش مجازی، گرافیک و انیمیشن می گذره!

حتما ببینید

تاپیر تماس چشمی

برای فروش بهتر، با مشترین خود ارتباط چشمی موثر داشته باشید.

برای فروش بهتر، با مشترین خود ارتباط چشمی موثر داشته باشید.   ۱ ۲ ۳ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *